Сьогодні найефективнішим методом виправлення прикусу та вирівнювання зубного ряду є носіння брекет-систем.
Вони є незнімною конструкцією, що складається з брекетів (пластин, що закріплюються на внутрішній або зовнішній поверхні зубів за допомогою спеціального клею) і дротяної металевої дуги.
Силова дуга певної форми і профілю фіксується в пазах брекетів і, постійний тиск на зубний ряд, коригує положення зубів, переміщуючи їх у потрібному напрямку.
Високою популярністю сьогодні користуються брекети, що самолігують. Ми хочемо розповісти, чим вони відрізняються від традиційних лігатурних конструкцій, розглянемо плюси та мінуси обох видів брекет-систем, а також докладніше зупинимося на безлігатурних брекетах.
Лігатурні брекети: особливості конструкції, переваги та недоліки
Головною особливістю лігатурних брекет-систем є кріплення силової дуги до брекетів за допомогою спеціальних фіксуючих елементів, які називаються лігатурою. Для цього можуть використовуватися:
- гумки у формі кілець, що забезпечують недостатньо жорстку фіксацію: вони застосовуються зазвичай на початковому етапі лікування і мають властивість розтягуватися при носінні системи, послаблюючи тиск на зуби, тому в процесі лікування їх потрібно постійно підтягувати або замінювати новими;
- металеві елементи кріплення (гнучкі дроти зі срібла, алюмінію або сталі), які застосовуються на фінішній стадії носіння брекет-системи: вони забезпечують жорстку фіксацію силової дуги, що дозволяє остаточно сформувати правильний прикус.
Крім того, до особливостей традиційних брекет-систем можна віднести досить великі розміри самих брекетів через наявність у конструкції лігатурних крил.
Основні переваги таких систем:
- можливість виправлення будь-яких, у тому числі складних дефектів, з якими не можуть впоратися інші незнімні ортодонтичні конструкції;
- висока результативність лікування;
найбільш прийнятна вартість, особливо у систем із металевими брекетами; - оригінальність та яскравість лігатури, при використанні різнокольорових гумок, що приваблює дітей.
До недоліків лігатурних брекетів можна віднести:
- необхідність у частих візитах до лікаря (не менше 2 разів на місяць) для коригування тиску дуги та оновлення гумок;
- болючі відчуття особливо в адаптаційний період, через те, що силова дуга фіксується нерухомо, на відміну від безлігатурних брекетів;
- більша тривалість лікування порівняно з використанням самолігуючих систем.
Самолігуючі брекети, їх плюси та мінуси
Самолігуючі брекети відрізняються від традиційних ортодонтичних апаратів наявністю на кожній платівці, що приклеюється до зуба, спеціального замкового механізму, який служить для фіксації силової дуги.
Для таких брекетів не потрібні резинки чи дроти, тому вони часто називаються безлігатурними.
Брекет-системи, складені з самолігуючих (безлігатурних) брекетів, мають цілу низку переваг перед лігатурними ортодонтичними конструкціями.
Головні з них:
- більш проста процедура встановлення системи та корекції сили тиску на зуби в процесі лікування;
- відсутність необхідності у частому відвідуванні лікаря – зазвичай достатньо одного візиту на 2 місяці;
- швидке звикання до носіння брекет-системи та менша тривалість курсу лікування;
- більш щадний вплив на зуби та ротову порожнину;
- можливість встановлення системи при захворюваннях пародонту, а також у клінічно складних випадках, коли для використання традиційної лігатурної конструкції потрібне видалення здорового зуба. Установка самолігуючих брекетів допоможе зберегти цей зуб;
- висока естетичність, завдяки меншим розмірам брекетів та відсутності лігатури, що псує зовнішній вигляд;
- Найпростіший гігієнічний догляд за порожниною рота.
Єдиним недоліком безлігатурних брекетів є їхня висока вартість, обумовлена складністю виготовлення з використанням дорогого обладнання.
Види самолігуючих брекетів
У сучасній ортодонтії використовуються безлігатурні брекети різних моделей та конструкцій. Їх можна класифікувати на види за кількома ознаками.
За типом фіксації силової дуги у замку брекети бувають:
- активні, що мають засувку, яка нерухомо фіксує дугу, чинячи на неї постійний тиск;
- пасивні, оснащені замком, що забезпечує вільне ковзання дуги в пазах апарату та більш природний тиск на зуби.
За місцем встановлення розрізняють брекети:
- вестибулярні – вони встановлюються на зовнішній поверхні зубів;
- лінгвальні, що встановлюються на внутрішній стороні зубного ряду.
Вони, як правило, виготовляються на замовлення, дорожчі за вестибулярні, але мають одну істотну перевагу – естетичність при носінні, оскільки такі брекети абсолютно непомітні в роті.
За матеріалом виготовлення самолігуючі брекети, як і лігатурні можуть бути:
- металеві, що відрізняються найбільш високою ефективністю лікування, але мають найменшу естетичність, оскільки добре помітні при розмові чи посмішці;
- керамічні – вони виготовляються із міцної стоматологічної кераміки, маючи білий колір із різними відтінками, що дозволяє лікарю підібрати найбільш підходящі брекети до кольору зубної емалі пацієнта;
- сапфірові брекети зі штучного сапфіру – завдяки напівпрозорості та здатності відбивати світло, вони надають зубам привабливого блиску;
- композитні брекети – завдяки прозорості, вони непомітні у роті, але поступаються за міцністю сапфіровим та керамічним апаратам.
Установка безлігатурних брекет-систем
Встановити самолігуючі брекет-системи можна в стоматологічній клініці, для чого потрібно звернутися до лікаря-ортодонта. Він огляне зуби, встановить діагноз і підбере відповідний вид брекетів за медичними показаннями та фінансовими можливостями пацієнта.
Перед встановленням брекетів проводиться детальне обстеження, яке включає:
- фотографування особи пацієнта;
- панорамні знімки щелеп;
- знімки у бічній проекції кісток черепа;
- зняття зліпків, необхідні виготовлення моделей щелеп.
Одночасно з обстеженням пацієнт проходить лікування зубів і ясен, лише після цього лікар-ортодонт встановлює брекети.
Переваги купівлі самолігуючих брекетів на orthosmile.com.ua
Інтернет-магазин Orthosmile пропонує стоматологічним клінікам і приватним ортодонтам вигідні умови купівлі ортодонтичних товарів. Купуючи у нас самолігуючі (безлігатурні) брекети ви отримуєте:
- апарати від провідних світових виробників, таких як Ormco (США) або Dentaurum (Німеччина), гарантовано високої якості за найбільш вигідною ціною в Україні;
- можливість купити брекети в наборах чи поштучно;
- професійну допомогу у виборі товару;
- оперативну доставку до будь-якого регіону країни.
У нас ви знайдете широкий асортимент самолігуючих брекетів та інших ортодонтичних товарів, а також ексклюзивні умови співпраці для постійних клієнтів.
Останні коментарі