Стоматологічні бори
СТОМАТОЛОГІЧНІ БОРИ В ОРТОДОНТІ
Сучасна ортодонтія швидко розвивається, використовуючи безліч новітніх методик лікування. З’являються інструменти та матеріали високої якості, довговічності та зносостійкості. Найбільш популярним пристосуванням, яке доводиться використовувати лікарям у більшості операцій, як і раніше, залишається стоматологічний бір.
Стоматологічні бори – основний робочий інструмент дантиста, зокрема, ортодонта, є металевий стрижень з насічкою на кулястої чи конічної його робочої частини. Використовують їх для препарування твердих тканин зубів, обробки пломб, для шліфування та механічної обробки зубів.
КЛАСИФІКАЦІЇ БОРІВ
Незважаючи на наявність великої кількості різних видів борів, їхньої чіткої класифікації в стоматології немає.
Основним критерієм відмінності стоматологічних борів є матеріал, з якого виготовлено наконечник інструменту.
Залежно від матеріалу виконання робочої частини бору, вони бувають:
– твердосплавні;
– алмазні;
– карборундові;
– з гумовою робочою поверхнею.
Металеві та алмазні бори виготовляють із високоміцних матеріалів, тому в роботі вони практично ідентичні. Стандартні сталеві бори мають від 6 до 8 різальних лез на робочій частині. Вони можуть ефективно висікати дентин і лише за невеликих швидкостях обертання. При необхідності розрізати особливо твердий матеріал, краще використовувати алмазні бори. Даний вид інструменту більш довговічний та зносостійкий. Але алмазні бори є і найдорожчими.
За формою робочої частини бори можуть бути: кулясті, циліндричні, конусоподібні, зворотноконусоподібні, грушоподібні, колесоподібні.
Також інструменти діляться за способом препарування твердих тканин зуба:
– з ріжучою поверхнею;
– абразивні.
Бори з ріжучою поверхнею видаляють тверді тканини зуба шляхом поступового зрізання, абразивні бори діють шліфуванням поверхні зуба.
Існує класифікація стоматологічних борів щодо їх застосування.
ОРТОДОНТИЧНІ БОРИ
В ортодонтичній практиці бори використовують для розрізання пломбувального матеріалу, що знаходиться на поверхні зуба, а також для розрізання та видалення фіксуючих систем.
У роботі сучасні бори дуже м’які та не виробляють вібрацій. За допомогою навіть легкого тиску стоматолог може розрізати матеріал будь-якої міцності або видалити необхідний елемент, що полегшує процедуру та зменшує тривалість її проведення.
Так само стоматологічні бори використовують для видалення ортодонтичного адгезиву, що залишився від брекет-системи. При проведенні цієї процедури роботу необхідно бути особливо обережним та точним, є ризик ушкодження емалі. Тому мають бути підібрані бори спеціальної форми, яка забезпечить повну безпеку. Часто фахівці використовують цілий набір борів задля досягнення необхідного результату.
ВИБІР РОБОЧОГО ІНСТРУМЕНТА
Результат роботи стоматолога залежить не тільки від професіоналізму, а й від якості матеріалів та обладнання. Усі інструменти мають бути тільки професійні, виготовлені з високоякісних матеріалів згідно зі стандартами виробництва. Тільки в такому випадку можна розраховувати на добрий результат у роботі з гарантією. Тому купувати витратні матеріали та інструменти слід лише у спеціалізованих магазинах.
Витратні матеріали рано чи пізно закінчуються, інструменти мають властивість затуплятись і ламатися, тому дуже важливо знайти зручний спосіб покупки нових комплектуючих. Найкращим на даний момент способом є спеціалізований інтернет-магазин. Вони здатні надати всі необхідні матеріали, ціни на них при цьому будуть значно нижчими, ніж у звичайних магазинах. Компанії пропонують якісну сертифіковану продукцію, що підтверджується гарантією.
Купити стоматологічні бори можна в інтернет-магазинах стоматологічних матеріалів. Сучасні компанії надає зручні способи оплати та доставки товару.