Проблеми з прикусом, а простіше кажучи “криві зуби” – це величезний простір для розвитку комплексів навіть у самої спокійної та неупередженої людини.
А якщо ситуацію ще й посилити залізцями під назвою “брекети”, то почуття власної гідності можна взагалі поховати раз і назавжди. Ну, як мінімум, на рік.
Але, на щастя, для всіх, хто потребує допомоги у корекції прикусу, було розроблено лінгвальну брекет систему. Пацієнт її лише відчуває, а може бачити лише лікар під час огляду.
Для всіх інших дана конструкція залишається непомітною, а чому розглянемо далі.
У чому особливості лінгвальних брекетів?
Суть лінгвальних брекетів приховується в їхній назві. “Лінгва” означає “мова” у перекладі з латини. Як вже було згадано вище, вони розташовуються не на зовнішній стороні зуба, а на внутрішній – з боку язика.
Основні елементи даної конструкції нічим не відрізняються від брекетів у звичному розумінні. Є:
● платівки, що фіксуються на поверхні зубів,
● дуга, що поєднує на собі всі платівки;
● фіксатори або лігатури, що закріплюють дугу у пластинкових пазах.
У деяких лінгвальних системах фіксатори можуть бути відсутніми, оскільки пластинки вже свідомо будуть обладнані схожим механізмом меншого розміру. Такі системи викликають менше проблем у процесі установки і зручніші в носінні. Єдиний їхній суттєвий мінус – підвищена вартість, адже ціна лінгвальної брекет системи і так чимала.
Кому встановлюють лінгвальні системи?
Очевидно, що основна маса людей, які віддають перевагу лінгвальним системам, це ті, хто планує не афішувати своє лікування. Також важливо враховувати деякі обмеження. Категорично заборонено встановлення подібних систем дітям віком до 14 років. Винятком є один з різновидів – Stb. Її дозволено ставити дітям віком від 12 років.
Лінгвальні брекети – це вирішення багатьох проблем прикусу і у дорослому віці. Люди, які часто перебувають у суспільстві, вважають за краще приховувати від оточуючих свій недолік у вигляді лікувальної конструкції.
У кожному окремому випадку дозвіл на встановлення системи необхідно отримати у ортодонта. Він же виявляється у пацієнта та можливі протипоказання, до яких належать:
● запалення ясен;
● скрегіт зубами та сточування емалі;
● алергія на окремі компоненти конструкції чи лікарські препарати;
● анатомічні особливості або сильна скрученість зубів з неможливістю випрямлення.
Вартість лінгвальної системи
Найпопулярніше питання в кабінеті ортодонта на тему лінгвальних брекетів – їх вартість. На жаль, саме висока ціна конструкції часто призводить до того, що пацієнти віддають перевагу зовнішнім брекетам – вестибулярним конструкціям. Але якою ж є ціна лінгвальної системи?
На вартість лінгвальних брекетів зазвичай впливають три основні фактори:
● особливості та можливі ускладнення в процесі встановлення;
● особливості обслуговування конструкції протягом лікування;
● унікальність використовуваної технології.
На сьогоднішній день ціна на лінгвальну систему в Україні стартує від 16 тисяч гривень. Для тих, кому ціна конструкції та послуг надто висока, більшість клінік пропонує вигідні умови розстрочення. Часом прийняття на себе додаткових зобов’язань з оплати коштує здоров’я та краси зубів у майбутньому! Якщо ціна занадто висока, завжди можна розглянути варіанти вестибулярних систем.
Останні коментарі