Існує 10 основних інструментів, без яких неможливо собі уявити повноцінну та якісну роботу зуботехнічної лабораторії.

1. Печі: для випалення металокераміки чи муфельні. Використовуються для нагрівання витратних матеріалів. Рекомендується звернути увагу на моделі з можливістю плавного регулювання температури та різними режимами нагріву. Правильно підібрана піч дозволить майстру працювати навіть із найтоншими та крихкими конструкціями.
2. Ливарне встановлення. Необхідна для виливки форм, елементів та цілісних виробів.
3. Полімеризатор. Дозволяє працювати з різними видами пластиків під час створення каркасів виробу або цілісних імплантів.
4. Прес. Застосовується для формування виробів. Може бути використаний при роботі з металами та пластиком. Часто бере участь у процесі дентальних реставрацій.
5. Пароструйнувальні або піскоструминні апарати. Застосовуються при необхідності очистити готові вироби чи робочі заготовки від зайвих елементів чи дрібного сміття. Найпопулярнішими вважаються моделі з численними програмами, що дозволяють захистити користувача від помилок у роботі, а також вибрати потрібний у тій чи іншій ситуації режим.
6. Зуботехнічний вібростолік. Цей інструмент застосовується в процесі стиснення пакувальних мас. Він забезпечує відсутність у них вологи та повітря.
7. Вакуумний змішувач. Пристрій дозволяє отримати з набору різних речовин гомогенну масу без зайвого вкраплення вологи або повітря.
8. Тример. Один із найважливіших інструментів будь-якої зуботехнічної лабораторії. Без нього не можна забезпечити якісну обробку будь-якої твердої поверхні – металу, гіпсу чи іншого матеріалу. Найчастіше триммер включений в автоматизований комплекс обладнання, за допомогою якого можна не тільки обробляти поверхні, наприклад, полірувати, але також проробляти отвори в них або проводити зварювальні роботи. Величезний плюс подібної техніки – практично повна автоматизація та відсутність потреби у залученні професійного оператора. Програма пристрою підганяє всі елементи майбутнього протеза максимально точно, забезпечуючи найвищу якість кінцевого результату.
9. Інтраоральний сканер. Цей пристрій у зуботехнічній лабораторії необхідний для зняття та вивчення розмірів щелепи пацієнта, щоб уникнути неточностей при створенні протезу.
10. Апарат виготовлення капп. Він використовується на етапі корекційних робіт будь-яких ортодонтичних порушень. Для пацієнта виготовляються м’які капи, які він надягатиме на ніч для посилення ефекту корекції прикусу.

Апарат для виготовлення капп

Крайне важно высокое качество выбранных инструментов для зуботехнической лаборатории. От этого зависит не только репутация работающих там техников, но и здоровье пациентов.