Сучасні ортодонтичний гвинт є малим механічним елементом системи вирівнювання зубного ряду або виправлення прикусу. Рушійною частиною гвинта є барабан із чотирма отворами, розташований посередині корпусу.

Також елементами конструкції служать напрямні і штифт. За допомогою спеціального ключа барабан прокручується та активує систему. При встановленні гвинта використовують спеціальний тримач, на якому вказують напрямок розкручування барабана.

При прокручуванні барабана гвинта створюється необхідний тиск на зуби. Завдяки постійній спрямованій дії зубний ряд вирівнюється.

При виготовленні гвинтів використовують високоякісні матеріали – нержавіюча сталь, титан або мельхіор. Вибір матеріалів обумовлений міцністю та відсутність корозійних процесів.

Класифікація ортодонтичних гвинтів

Основні типи:

1. Гвинт із напрямними.

2. Радіальний гвинт.

3. Гвинт тривимірний.

4. Гвинт-штовхач.

За допомогою ортодонтичного гвинта досягається розбіжність зубного ряду від 0,35 мм до 0,8 мм на кожен оборот, загальний розмір розширення може досягати 10 мм.

За типом конструкцій гвинти розрізняють:

– Простий,
– дуговий,
– реципрокний,
– скелетований,
– Шарнірний.

Різновиди ортодонтичних гвинтів за метою застосування:

1. Для переміщення окремого зуба чи групи.

2. Для нормалізації форми зубного ряду, розширення та/або подовження.

3. Для нормалізації прикусу (міжщелепного впливу).

Існує понад 15 видів гвинтів різної форми та призначення.

Особливим видом даного ортодонтичного агрегату є гвинт для розриву піднебінного шва Хайрекс (Hyrex), який є найбільш підходящим інструментом для розширення верхньої щелепи та вирівнювання зубного ряду.

На корпусі гвинта намальована чорна стрілочка, яка вказує напрямок обертання. До гвинта додається два ключики для активації.

Переваги використання ортодонтичних гвинтів

Встановлення системи, що включає ортодонтичний гвинт, проводить лікар-ортодонт, а процес активації може здійснювати сам пацієнт.

Через 3-4 дні відбувається звикання пацієнта до зубного апарату, отже, можна починати активацію системи. Частоту і кількість проворотів призначає у кожному даному випадку лікар.

Переваги використання гвинтів у лікуванні:

1. Дозована сила.

При активації гвинта в чітко встановлений лікарем-ортодонтом час спрямоване на зуби виявляється рівномірне, досягається покроковий тривалий ефект.

2. Легкість активації.

Після встановлення гвинта, здійснювати його активацію легко може сам пацієнт. При лікуванні дитини активувати систему можуть батьки.

3. Тривимірний ефект.

Завдяки конструкції ортодонтичних гвинтів, дія може бути спрямована як в один бік, так і в кількох площинах одночасно.

4. Стабільність системи.

Система пластиночного апарату з двома розрізаними частинами і гвинтом більш стабільна, ніж аналогічний ортодонтичний апарат з пружиною, що розширює.

5. Різноманітність форм та розмірів.

Використовуються різні гвинти за формою, розміром та конструкцією. Для кожного пацієнта підбирається оптимальне співвідношення з урахуванням потреб у лікуванні, для максимальної фіксації та досягнення результату.

6. Спрямована дія.

Завдяки своїм різним конструкціям, гвинти можуть зміщувати окремі зуби або групи зубів та нормалізувати прикус.

Сучасні ортодонтичні апарати дозволяють проводити лікування з найбільшим ефектом за рахунок високоточної спрямованої дії в проблемну точку за будь-якого вихідного стану зубного ряду.

Невеликий розмір гвинтів дозволяє зробити апарат максимально зручним для пацієнта.

Купити ортодонтичні гвинти з гарантією якості стало доступним в інтернеті. Великий асортимент матеріалів та аксесуарів відкритий для покупців.

Зекономити час і придбати гвинти ортодонтичні за прийнятною ціною з доставкою можна не виходячи з офісу стоматологічної клініки.